گوینده: مسیحا برزگر

ناشر صوتی: آوانامه

ناشر متنی: خانه معنا

مدت زمان: 03 ساعت 32 دقیقه

.

در پشت جلد کتاب چنین نوشته شده است: «قصه‌هایی که ما درباره آن چه هست و آن چه نیست نقل می‌کنیم، و نیز درباره خودمان، درباره درست و غلط، درباره مرگ و زندگی، و درباره جهان و هر چه در آن است، سرانجام، شالوده‌ی تجربه ما می‌شود، و نیز شالوده‌ی واقعیتی که آن را تجربه می‌کنیم. ما جهان را روایت می‌کنیم. به تعبیری، ما جهان را قصه می‌کنیم، و آنگاه، در قصه‌ای که خود نقل کرده‌ایم زندگی می‌کنیم. با درک این حقیقت که جهان از قصه‌ها سرشته شده است، درمیابیم که همه‌ی صورت‌های ذهنی و عینی این جهان گذرا از «خود» تهی‌اند.» مسیحا برزگر در کتاب «جهان از قصه‌ها سرشته شده است» انسان را به خودشناسی دعوت می‌کند و به این نکته می‌پردازد که، انسان‌ها هر یک قصه‌ی مخصوص به خود را دارند و باید در جهت کشف این قصه تلاش کند. وی در کتاب «جهان از قصه‌ها سرشته شده است» با گزیده گویی‌هایی از اندیشمندان بزرگ دنیا مانند مولانا، ویتگنشتاین، روکسیر و . بر این نکته تاکید می‌کند که، ما در قصه‌های خود زندگی می‌کنیم و باید سرشت زندگی خود را دریابیم. وی در کتاب «جهان از قصه‌ها سرشته شده است» می‌گوید: «من نه فیلسوم، نه عارف، و نه مراد و مرشد. در یک کلام، من ابله خداوندم، دلقک مردم؛ آن‌ها را می‌خندانم، می‌گریانم‌، و گاهی با شعبده‌های کلامم‌، به حیرت می‌افکنم. کار من آن است که کاری ندارم، مگر عشق ورزیدن، که البته، آن هم کار نیست، بلکه بازی‌ست. من بازیگر صحنه زندگی هستم؛ تنها تماشاگر این بازی مضحک و عاشقانه، خداست. البته، بازیگر نیز او!»

بخش هایی از این کتاب صوتی را بشنوید:

بخش اول

بخش دوم

نسخه کامل کتاب صوتی جهان از قصه ها سرشته شده است را می توانید از اینجا دانلود کنید.

کتاب صوتی کتاب ,جهان ,سرشته ,صوتی ,قصه‌ها ,زندگی ,کتاب صوتی ,قصه‌ها سرشته ,کتاب «جهان ,صوتی جهان ,زندگی می‌کنیم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مجله خبری نوین نیوز شماموزیک نحوه استفاده از انکوباتور آزمایشگاهی vanoggcjkj9 diary عرفان هاي كاذب